❗❗❗ OZNAM ❗❗❗

Vážení rodičia, milí žiaci,

tešíme sa na vzájomné stretnutie 2.9. 2020. Aby naše stretnutie prebehlo v súlade s nariadením MŠVVaŠ SR, dovoľte, aby sme Vás oboznámili s organizáciou prvých školských dní. Zákonný zástupca žiaka je pre svoje dieťa povinný zabezpečiť:

• Dve rúška na každý deň, hygienické vreckovky.
  • Vyplnený zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa, ktorý si môžete stiahnuť na stránke školy (www.zspribinovatv.edu.sk)alebo na stránke https://www.minedu.sk/zakladne-skoly-a-skolske-zariadenia-aktualizovane-2682020/ (Príloha 3 a 4)
  • Dochádzka na vyučovanie je pre žiakov povinná.
  • Zákonný zástupca žiaka zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do ZŠ. Pri prvom nástupe žiaka do školy predkladá čestné prehlásenie (príloha č. 4) alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do ZŠ a MŠ v trvaní viac ako 3 dni predkladá písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenia (príloha č. 5).
  • Škola neorganizuje hromadné otvorenie školského roku s výnimkou prvého ročníka, ktoré sa uskutoční v priestoroch prváckej triedy s rúškami a výhradne len v sprievode zákonných zástupcov. Ostatní žiaci v triedach bez zákonného zástupcu.
  • V prvý školský deň (2.9.2020) ešte nebude zabezpečená strava a ŠKD. Žiaci budú v škole len nevyhnutný čas na podanie prvých informácií.

Rozpis príchodu:

ČAS     Vstup 1        Vstup 2

8:30    1.ročník         2.ročník

8:40    3.ročník         4. ročník

8:50    5.ročník         6.ročník

9:00    7.ročník         8. ročník

9:05    9. ročník

• Pri vstupe do školy sa vykonáva ranný filter.
  • Žiaci prvého stupňa majú odporúčané nosiť rúška, ostatní žiaci povinne nosia rúško všade vo vnútorných priestoroch školy, vrátane svojej triedy v interných priestoroch školy.
  • Podmienky vstupu do školy a infografika sú zverejnené na viditeľných miestach pri vstupe do budovy školy (vstupné dvere).
  • Dodržiavať zásady R – O – R (ruky – odstup – rúško), v zmysle pokynov jednotlivých fáz.
  • V čase do 14.09.2020 budú zabezpečené ŠKD.

Činnosť ŠKD bude zabezpečená po ročníkoch.  Teda:

ŠKD 1.ročník

ŠKD 2. ročník

ŠKD 3.ročník

ŠKD 4.ročník

• Stravovanie žiakov ZŠ: Prvý stupeň sa bude stravovať v jedálni  v čase od  11:30 – 12:30
  • Druhý stupeň sa bude stravovať od 13:00- 14:00 hod.

• Počas trvania špeciálneho usmernenia počas obdobia pri otvorení školského roku sa žiaci budú zdržiavať aj počas veľkej prestávky vo svojej kmeňovej triede.
  • Ku krúžkovej činnosti bude vydané usmernenie aktuálne k 1.10.2020 a podľa neho sa bude ďalej postupovať.
  • V období od 16.09.2020 sa bude postupovať podľa jednotlivých fáz semaforu vypracovaných pre školy MŠVVaŠ SR.

❗❗❗ Pri podozrení na ochorenie žiaka/pracovníka je prvý kontakt rodiča/pracovníka (nie riaditeľa) so všeobecným lekárom len telefonicky. ❗❗❗ Škola, rodič, pracovník školy nekontaktuje RÚVZ. ❗❗❗