Celoslovenská výtvarná súťaž

Rodina bez cigariet 6. ročník

Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje aj pre školský rok 2017/2018 ďalší ročník výtvarnej súťaže: Rodina bez cigariet 6. ročník.

Úlohou je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na nasledovné témy:

• zdravý životný štýl
  • ako chcem tráviť voľný čas
  • prezentovať negatívny postoj k fajčeniu resp. k iným návykovým látkam

V tomto ročníku, sú tri kategórie pre žiakov ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska, opäť s veľkou nádielkou výherných cien – chytré telefóny, kalkulačky,  USB disky, trička, farbičky.

1. kategória: je celoslovenská výtvarná súťaž, kde o víťazoch rozhoduje porota na čele s predsedom spolku Skalických výtvarníkov a riaditeľom Záhorskej galérie Jána  Mudrocha v Senici PhDr.  Štefanom Zajíčkom . Celkovo sa ohodnotí      prvých 20 miest!
  2. kategória: je celoslovenská internetová súťaž, zameraná na propagáciu projektu, kde rozhoduje o víťazovi verejnosť v internetovom hlasovaní.  Opäť prvých 800 súťažných prác prijatých do 4. kategórie usporiadateľ pridá do  internetovej súťaže.  Hlasovanie bude prebiehať na webovej stránke www.rodinabezcigariet.sk , alebo pre  používateľov Facebooku: www.facebook.com/RodinaBezCigariet .
  3. kategória – novinka v tomto ročníku: cieľom v tejto kategórií je navrhnúť logo    pre projekt,  to znamená vytvoriť jednoduchý obrázok, ktorý by slúžil ako    podklad pre reklamné materiály a webstránku.

Presné pravidlá súťaže a bližšie informácie o súťaži si záujemci môžu pozrieť na našich webových stránkach, alebo na Facebookovom profile.  Naším cieľom je propagovať Národnú protidrogovú stratégiu Slovenskej republiky a poukázať na závažný spoločenský problém užívania návykových látok medzi čoraz mladšou skupinou detí.

Súťaž je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR – v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít pre rok 2017