0nline beseda s Danielom Hevierom

Ako motivovať deti k učeniu, čítaniu a tvorivosti? Možností je veľa a my sme jednu z nich využili.

Ponuku do našej   Zoom školy   s radosťou  a ochotou prijal významný slovenský spisovateľ, textár a  výtvarník – pán Daniel Hevier. Online hodinu s milým  hosťom mali naši druháci 7.5.2020. Na tvárach detí a pani učiteliek sa rozžiaril úsmev v momente, keď  sa k nám pán  Hevier pripojil. Rozprával sa s nami zo svojej pracovne, v ktorej sme videli veľké množstvo kníh. Aj on nazrel  svojím umeleckým okom do našich obývačiek. Svojimi fotografiami, zážitkami z detstva,  zo školských čias, kresbami a humorným rozprávaním  si úplne opantal detské  duše. A nielen tie. Aj duše pani učiteliek a rodičov,  ktorí potajomky „nakúkali.“ Keď nám zarepoval, naše srdiečka len tak plesali šťastím a radosťou. Keďže sa druháci na túto online hodinu zodpovedne pripravovali, tak využili túto jedinečnú príležitosť a hosťa vyspovedali. Otázky pribúdali jedna za druhou. Prežili sme príjemné,  inšpiratívne  a nezabudnuteľné chvíle, za ktoré s úctou ďakujeme.

PS: Jedna z reakcií

„Po besede máme výborný pocit.  Kristínke sa veľmi páčilo. No a mne ani nehovorím. Ja budem ešte niekoľko dní z toho žiť. Ďakujeme. Kristínkina mamička

Mgr. Gabriela Gregušová

fotky zoom.pngfotky zoom d.pngKomentár 2020-05-11 190712.pngKomentár 2020-05-11 190844.pngKomentár 2020-05-11 191445.pngKomentár 2020-05-11 190529.png