Dnes je

22.apríl - Deň Zeme

Deň Zeme si pripomíname od roku 1970 a iniciátorom jeho vyhlásenia bol environmentálny aktivista, senátor Spojených štátov z Wisconsinu, Gaylord Nelson. Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia a jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch, ktoré nám poskytuje Zem.

Je dôležité šíriť osvetu o snahy chrániť Zem a jej neobnoviteľné zdroje, a zároveň ochrániť aj biodiverzitu rastlín a živočíchov na Zemi, aby aj ďalšie generácie mohli Zem naďalej zveľaďovať. Preto je treba dbať a poukazovať na to, že aj najmenšie snahy ( triedenie odpadu, nevyhadzovanie odpadkov v prírode, vysádzanie stromčekov, recyklácia...) nie sú zbytočné a zanedbateľné.

Po celom svete sa každoročne konajú  rôzne aktivity zamerané na zlepšenie životného prostredia či zmiernenie klimatických zmien.  Aj žiaci 5. ročníka našej základnej školy si uvedomujú, že je dôležité chrániť našu Zem. Dali to najavo svojimi kresbami, či výrobou domčeka pre vtáčiky.

Dandas.pngSimon.jpgPavlickova.jpgFecojager.jpgPríhodova.jpgParizek.jpgKoltoova.jpgMajernik.jpgE.Synova.jpgSiket.jpgJakub Stefanko 5.A geografia budka 3 den zeme.jpg

Spracovali: Mgr. K.Fiterová, Mgr.N.Macková

Zdroj: https://www.veolia.sk/22-april-den-zeme

RÝCHLY KONTAKT

Adresa: Ul. Pribinova 34, Trebišov
Telefón: 056 / 672 72 70

ŠTATISTIKA

Čítanosť článkov
252008

KTO JE ONLINE

Práve tu je 15 návštevníkov a žiadni členovia on-line